Rubenis Arıza Çözümleri

Rubenis Klima Dış Ünite Çalışmıyor

Klimaların iç ünitesinde çalışma sağlanırken, Rubenis klima dış ünite çalışmıyor sorunu görülebilir. Bu tip bir sorunun mevcut olduğunun tespiti son derece pratik ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bunun için klimanın normal formda çalışma gerçekleştirmesi sırasında iç ünitede normal çalışmaya ilişkin olarak ses alınırken, bu sesin sonrasında gelmesi gereken dış ünite çalışma sesinin gelmemesi ile birlikte dış ünitenin çalışmadığının tespit edilebilmesi mümkün olmaktadır.

Rubenis Klima Dış Ünite Neden Çalışmaz?
Günümüzde uzman teknikerler tarafından yapılan değerlendirmelerde genel olarak Rubenis klima dış ünite çalışmıyor sorununun meydana gelişi, klimadaki kontrol sinyali ilgili olduğu belirlenmektedir. Yani Rubenis klimanın sorunsuz şekilde çalışan iç ünitesinden, çalışmayan dış üniteye sinyal gönderiminde problem mevcut olduğu belirlenmektedir. Bunun dışında bir diğer olasılık olarak ise dış ünite kartında bulunan beslemede problem mevcut olduğudur. Aynı zamanda da arızalı olması nedeni ile aldığı sinyali doğru bir şekilde değerlendirememesi de söz konusu olabilir.

Rubenis Klima Dış ünite Çalışmaması Çözümü
Bu durumda Rubenis klimalar, soğutma fonksiyonuna getirilerek, çalışması sağlanır. Ardındanda dış ünite açılarak, kontrol sinyali fişindeki kablolarda voltaj değer kontrolü yapılır. Uygun değerlerde olması durumunda sorun buradan kaynaklı değildir. Bu durumda dış ünite kartı sökülerek, onarımı için merkeze alınır. Bu şekilde sorunun çözümü özel sistemler ile sağlanarak, dış ünite kartı yeniden yerine takılır ve sorun çözüme kavuşturulur.

    Call Now Button444 78 56
    Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Kombicozum.com Arizacozum.com