Rubenis Arıza Çözümleri

Rubenis Klima Sıcak Üflemiyor

İklimlendirme teknoloji grubunun en popüler ürünlerinden birisi olan klimalar sayesinde yaz aylarının bunaltıcı sıcaklıklarında verimli ve etkili bir serinleme sağlanabiliyor. Bu neden ile de çok uzun süredir klimaların ağırlıklı olarak serinleme fonksiyonları ön plana çıkartılıyor. Ancak klima teknolojisinin mevcut fonksiyonelliği ile sert ve soğuk kış aylarında da ısınma ihtiyacı doğrultusunda kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor. Bu neden ile de günümüzde tüm yıl boyunca klimalar yaşam alanlarında ya da çalışma alanlarında son derece yoğun şekilde kullanılıyor. Ancak zaman içerisinde pek çok farklı nedene bağlı olarak Rubenis klima sıcak üflemiyor şeklinde bir sorun yaşanabilir.

Rubenis Klima Sıcak Üflemiyor

Rubenis Klima Neden Sıcak Üflemez
Rubenis markalı klimalarda sıcak üfleme özelliği sayesinde kış aylarında ısınma ihtiyaçlarını son derece tasarruflu ve aynı zamanda da en verimli şekilde karşılayabilmek mümkün oluyor. Ancak sıcak üfleme özelliğinin kullanılamamasına neden olabilecek bazı arızalanmalar meydana gelebiliyor. Rubenis markalı klimalarda sıcak üflememe sorunu temel olarak;

  • Kumanda arızası,
  • Klima iç ya da dış ünite filtre tıkanıklığı,
  • Kompresör arızası,
  • Klima gaz seviyesinin düşmesi,
  • Klima fanı arızası,

Gibi sorunlar meydana gelmiş olabilir. Rubenis klima sıcak üflemiyor sorunu yaşayan kullanıcıların cihazlarındaki sorunlar kumanda arızasından dolayı ise yenisiyle değiştirilerek, çözüm sağlanır. Eğer iç ya da dış ünite filtrelerinde tıkanma var ise sökülerek, tıkanıklık giderilir ve sıcak üfleme sağlanır. Ancak kompresör arızası, gaz seviyesinin düşmesi ya da fan arızası var ise bunlar sadece profesyonel teknikerler tarafından onarılabilir veya değiştirilebilir.

    Call Now Button444 78 56
    Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Kombicozum.com Arizacozum.com