Rubenis Arıza Çözümleri

Rubenis Klima Filtre Temizleme

Rubenis teknolojisi, iklimlendirme teknolojisine yeni bir soluk getiriyor. Her yeni klima modelinde çok daha üstün özellikler ve üst düzey performans kalitesi ile dikkatleri üzerine çeken Rubenis markalı klimalar dünyanın her yerinde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Türkiye’ de de son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmakta olunan Rubenis markalı klimaların kaliteli malzemelerine ve ileri nesil teknolojisine rağmen zaman zaman periyodik olarak bakım ve temizlik işlemlerinden geçirilmesi gerekebilir. Bu noktada da Rubenis klima filtre temizleme işleminin düzenli olarak yapılması gerekir.

Rubenis Klima Filtre Temizleme

Rubenis Klima Filtre Temizleme Neden Yapılır?
Tüm klimalarda olduğu gibi Rubenis klima filtre temizleme işlemlerinin yapılması elzemdir. Çünkü Rubenis klimaların filtre temizliğinin yapılmaması klimanın tam performanslı olarak çalışmamasına neden olur. Aynı zamanda da klimanın çok daha yoğun çalışmasına neden olarak enerji tüketiminin artmasına ve verimli ısınma sağlanamamasına neden olur. Ayrıca klimanın filtresinde meydana gelen tıkanma zaman içerisinde klimada teknik arızalarında ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına Rubenis klima filtre temizliğinin düzenli olarak yapılması gerekir.

Rubenis Klima Filtre Temizleme Nasıl Yapılır?
Rubenis klimalar dış ünitesinde bulunan filtrenin temizlenebilmesi için öncelikli olarak ön kapağın açılması gerekir. Açılan kapak altında bulunan özel klima filtresi yerinden hassas bir şekilde sökülerek, tazyikli su altında iyice yıkanmalıdır. Bu şekilde üzerindeki kirlerden arındırılabilir.

    Call Now Button444 78 56
    Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Kombicozum.com Arizacozum.com