Rubenis Arıza Çözümleri

Rubenis Klima E2 Arızası

Hem ısıtma hem de soğutma fonksiyonu bulunan iklimlendirme teknolojileri ile birlikte bu alandaki ihtiyaçlar yaşamın her alanında son derece ekonomik ve tasarruflu bir şekilde çözüme kavuşturulabiliyor. Bu neden ile de son yıllarda dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’ de de yoğun olarak tercih edilen klima teknolojisinde dünyanın lider markası konumunda bulunan Rubenis öne çıkıyor. Rubenis markalı akıllı klima modelleri çok geniş özellikleri ile çok daha basit bir şekilde kullanım gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor. Bununla birlikte Rubenis hata kodlarının izlenebildiği dijital gösterge ekranı ile daha güvenli bir kullanım elde edilebiliyor. İşte bu noktada Rubenis klima e2 arızası görülebiliyor.

Rubenis Klima E2 Arızası

Rubenis Klima E2 Arızası Nedir?
Rubenis markalı klimaların fonksiyonel dijital gösterge ekranında yanıp-sönmeye başlayan Rubenis klima e2 arızası temel olarak klimada ısı sensörü kapalı olduğunu gösteren bir Rubenis klima arıza kodudur. Rubenis klimalarda ısı sensörünün kapalı olması sonucunda klima ısıtma fonksiyonunu gerçekleştirirken, ortam ısıtma durumunun ölçümünün yapmaz ve dolayısı ile de klima sürekli olarak çalışma gerçekleştirir. Bu durumda çok aşırı ısıtma fonksiyonunun meydana gelmesine ve tabii ki beraberinde de klimanın çok fazla çalışmasına bağlı çeşitli arızalarında ortaya çıkması ile tüketim maliyetlerinin artmasına neden olur.

Rubenis klimalarda ısı sensörü kapalı olabileceği gibi kısa devrede meydana gelmiş olabilir. Bu neden ile de dijital gösterge ekranında e2 arıza hata kodunun alınması durumunda mutlaka servis desteği alınması gerekir. Eğer kısa devre var ise kısa devreye neden olan etkenler tespit edilerek, çözülür.

    Call Now Button444 78 56
    Profilo Servis Altus Servis Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Kombicozum.com Arizacozum.com